İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elegant Şıklığı Nedir?

Elegant şıklığının fazlası ile popüler olduğu ve her sezon modasındaki giyimlerde kendine yer bulabilen duruş olduğu düşünülür ise elegant şıklığı nedir? Sorusu merak edilmektedir. Elegant kelimesinin anlamı en sade şekli ile nazik, kibar ve zarif, ince gibi kelimeleri kapsar. Moda için kullanıldığında ise düzenli, titiz, zarif ve kaliteli gibi anlamları da içerisine alır. 

Zarif ve kaliteli duruşu ifade eden elegant şıklığı, sadelik, zarafeti ön plana çıkarır. Bu giyim stilinde genel olarak “zamansız” kavramı kullanılır. Çünkü elegant şıklık her sezon modasında her kıyafet için geçerli duruşu temsil eder. Zamansız kıyafetlerin en güzel detayı olan elegant duruşu, tüm etkinliklerde en şık ve zarif görünümü elinizde bulundurmanızı sağlar.

Elegant Şıklık İçin İpuçları Nelerdir?

Basitçe söylemek gerekirse, zarif elbise anlayışı daha resmi ortamlara uygun olan elbiseleri kapsar. Ancak bu tabii ki her zaman en klasik olan siyah veya beyaz klasik elbiseler değildir. Erkekler için bu, zarif elbise takım elbise ve kravat anlamına gelir. Kadınlar için aksesuar ve kombin zenginliği daha fazla olduğundan daha fazla detayı içerisinde barındırır.

Tam uzunlukta bir elbise giymenizi gerektiren ve diz uzunluğundan daha uzun olmayan bir elbise gerektiren kokteyl kıyafetinin aksine, zarif bir kıyafet stili elbisenin uzunluğunu size bırakır. Zarif elbise, daha esnek kıyafet stillerinden biridir. Elegant şıklığı nedir?

Elegant şıklık aslında sanıldığı kadar zor değil. Doğru parçaları doğru yerde kombinlemek, bu şıklık için vazgeçilmez detayları içermektedir. Elegant şıklık için şu ipuçlarını verebiliriz:

 • Şık kombinler ortaya çıkarabilmek adına doğru parçalar kullanmak
 • Sade, zarif ve vücut tipine uygun giyim seçimi
 • Çok renkten kaçınarak, daha az renk ile yalın bir görünüm elde etmek
 • Klasik kesim giyim parçalarına fazlası ile yer vermek
 • Vintage detaylar ile kombini tamamlamak
 •  

  Elegant Şıklık İçin Hava ve Ambiyansın Önemi Nedir?

  Hava stil belirleyici bir detaydır aslında. Kombininizi nerede giyeceğiniz kadar havanın, mevsimin de önemi vardır. Bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden özel bir etkinliğe davet aldığınızda ilk tepkiniz büyük olasılıkla heyecandır. Ancak davet kıyafet stili düşünüldüğünde, ikinci tepkiniz endişe olabilir. Tarzınızı yansıtma arzusu tabii ki çok ağır basacaktır. Bununla birlikte, zarif bir elbise gerektiren bir etkinliğe davet edildiyseniz, elegant şıklık istiyorsanız kıyafetinizi seçmek düşündüğünüzden daha kolay olabilir.

  Zarif bir kıyafet kuralına uyan birçok kıyafet seçeneğiniz olacağından, olası kıyafetlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Başlamak için iyi bir yol, davet edildiğiniz etkinliğin ayarını göz önünde bulundurmaktır. Açık hava etkinliği ise, hava durumunu dikkate almak isteyeceksiniz. Tam uzunlukta bir elbise ve bir ceket, kışın açık hava düğünü için askısız, orta uzunlukta bir elbiseden daha iyi olabilir. Bununla birlikte, sahilde bir partiye katılıyorsanız, tam uzunlukta bir elbiseden kaçınılmalıdır çünkü kumlar ile birlikte etek kuyruğu uzun süre sürüklenecektir.

  Yorumlar kapatıldı.