İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Buğday Tene Hangi Renk Elbise?

Ten rengine göre doğru kıyafet seçmek herkes için önemlidir, çünkü seçtiğiniz kıyafetin üzerinizde daha uyumlu durmasına neden olacaktır. Ten renginizle hiçbir bağlantısı olmayan bir kıyafet giydiğinizde sonuç olarak pek yakışmayacaktır. Daha hoş bir görüntü elde etmek için de özenli tercihler yapılması önemlidir. Bu sayede hem dışarıdan hem de siz kendinize baktığınız zaman hoş bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Bunun için ten rengimiz ile uyumlu saç renkleri tercih etmek doğru bir seçenek olacaktır.

Gökkuşağı gibi, renklerin güzelliğini mevsimlere göre de tercih edebilir veya kendinize en çok yakışan tonları özenle seçerek tercih edebilirsiniz, tabii ki ten renginize de uyumlu olması önemli. Her renk herkese yakışabilir tabii ki, fakat bazı renklerin tonları kişiden kişiye daha cezbedici bir güzellik sağladığı da yanlış olmaz.

Buğday Tenlilerin Tercih Ettiği Renk Tonları Neler?

Eğer buğday renginde bir tene sahipseniz ne renk giyeceğiniz konusunda gel git yaşamanız normal olabilir. Buğday renkli kadınların genellikle tercih ettiği renk skalası soluk bej renkleri, mor, mercan gibi koyu renklere sahip kıyafetlerdir diyebiliriz. Böylece hem renk tonunuza uygun giysiler giymiş olurken hem de hoş bir görünüm elde etmiş olursunuz. 

Zıt Renklerin Uyumu Nasıl Olmalı?

Renk kullanımında sadece bu bahsettiğimiz renklerle sınırlı değil tabii ki, zıt renkleri de bir arada kullanmaktan çekinmenize hiç gerek yok, daha önce de dediğim gibi önemli olan kullandığınız renk tonu. Bu renk tonlarını seçtikten sonra, illaki renk tonlarının birbirine uyumlu olmasına gerek yok! Hatta olabildiğince kontrast bir etki yaratmaya çalışmanız daha hoş bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin kıyafetinizin yeşil tonlarında olması durumunda kullanacağınız diğer aksesuarların bu tonlarda seçmeniz ortaya nahoş bir görünüm çıkmasına sebebiyet verebilir. Siyah ve beyaz gibi zıt renklerin bir arada kullanılması durumunda ise çok daha şık bir görünüm elde etmiş olacağınıza emin olabilirsiniz.

Giyebileceğiniz renk tonları, soğuk olarak nitelendirilen mor, mavi, mercan ve bütün koyu renkler olabilir. Kaçınmanız gerekenler ise, fıstık yeşili, hardal sarısı gibi renkler ton uyumsuzluğuna neden olacağı için nahoş bir görünüm kazanmanıza neden olabilir. Bu renklerden kaçınmakta fayda var diyebilirim.

Yorumlar kapatıldı.