İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evde Kalıcı Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Evde kalıcı dalgalı saç nasıl yapılır? Sorusu en çok araştırılan sorular arasındadır. Bu yazımızda kalıcı dalgalı saçlar için farklı yöntemler ve püf noktaları bulabilirsiniz. Evde dalgalı saç yapmak için ısı kullanabilirsiniz. Isı kullanarak ve ısı olmadan evde kalıcı dalgalı saçlar için şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

Kağıt rulo; Saçınızı şampuanla yıkayın ve fazla suyu bir havluyla sıkın. Bir ince rulo haline getirilmiş kağıt kullanın ve katlayın. Saçınızdan bir tutam alın ve kağıt rulonun etrafına sarın. Tepeye ulaşana kadar kağıdı yuvarlamaya devam edin. Aynı işlemi saçınızın diğer bölümleriyle tekrarlayın. Saçlarınızı bir gece böyle bırakın. Kağıtları sabah açın ve saçınızı parmağınızla tarayın. Sabitlemek için bir saç spreyi kullanın.

Kafa bandı; Bu, büyük hacimli bukleler veya plaj dalgaları istiyorsanız, doğal olarak dalgalı saçlar elde etmenin en iyi yöntemlerinden biridir. İhtiyacınız olan tek şey saç kurutma makinesi, kafa bandı ve deniz tuzu spreyi. Saçınızı bir sprey şişesiyle nemlendirin ve başınızın etrafına bir kafa bandı takın. Saçınızı iki bölüme ayırın. Saçınızın bir bölümünü kafa bandının etrafına sararak başlayın.

Saçın tamamen kurumasını bekleyin. Bunu, serin ortamlarda bir fön makinesi kullanarak ve saçları gece boyunca bırakarak yapabilirsiniz. Tamamen kuruduktan sonra saçınızı açın. Dalgaları tutmak için bir deniz tuzu spreyi uygulayın.

Dalgalı Saç Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Evde kalıcı dalgalı saç nasıl yapılır? Sorusu, oldukça popüler aramalardandır. Bunun sebebi, evde bu işlemin daha pratik ve kurtarıcı olduğu gerçeğidir. Aşağıdaki maddelere dikkat ederek doğal bir dalgalı saç elde edebilirsiniz:

  • Fön Makinesinin Doğru Seçilmesi: Fön makinesi, saç kurutma işlemi yapan makinelerden ayrılmaktadır. Bu nedenle saç kurutma makinesi ile sıklıkla karıştırılan fön makinesi, daha güçlü bir şekilde saçları şekillendirmektedir. 2200 W ve daha yukarıdaki fön makinesi ürünlerini tercih etmeniz, size en yüksek faydayı sağlayacaktır.
  • Saç Maşası Kalınlığı: Saçlarınızı dalgalandırmak için kullanabileceğiniz diğer ürün saç maşasıdır. Saç maşasının kalınlığı, direkt olarak şekle etki eder. Bundan dolayı en ince saç maşası kalınlığının 13 cm ve civarında olduğunu bilmeniz gerekiyor. Buna göre bir karşılaştırma yaparak seçim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Güçlü Saç Spreyi: Sabit bir tutuş için güçlü saç spreyi kullanmanız şarttır. Bu maddeye kadar olan diğer maddeler, saçınızı şekillendirmeye yarar. Ancak bu madde, direkt olarak sabitlemeye yarayacaktır. Bu maddeye özenle yaklaşmanız gerekmektedir.

Doğal Yoldan Dalgalı Saç Yapımında Bigudi (Saç Silindirleri) Nasıl Kullanılır?

Velcro Silindirleri Kullanın: Bigudi olarak da bilinen bu tür, en eski ve en etkili yöntemlerden biridir. Bu, dalgalı saçları doğal olarak zarar vermeden elde etmenin etkili yöntemlerinden biridir. Saçları ısı hasarından korur ve aynı zamanda hacim sağlar. Sıkı bukleler istiyorsanız, küçük boyutlarda Velcro silindirleri kullanın ve dalgaları kaybetmek istiyorsanız, büyük boyutlarda velcro silindirleri kullanın.

Saçınızı yıkamak için hacimli bir şampuan kullanın. Fazla suyu saçınızdan bir havluyla sıkın. Silindirler kafa derinize sabitlenene kadar saçınızı yuvarlamaya devam edin. Saçınızı tamamen kuruyana kadar birkaç saat böyle bırakın. Silindirleri çıkarın ve saçınızı parmağınızla tarayın. Dalgaları tutmak için iyi bir saç spreyi uygulayın.

Bu, ısıtma yöntemlerini kullanarak saçınıza zarar vermek istemiyorsanız, dalgalı saçları doğal olarak kalıcı olarak elde etmek için harika alternatiflerden biridir. Bu yöntemde, doğal yaylı bukleler elde etmek oldukça kolaydır.

Yorumlar kapatıldı.