İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kendi Giyim Tarzımı Nasıl Bulurum?

 Evet belki de hepimizin en çok tıkandığı bir konu, evet beğendiğim kıyafetler var, tarzlarda var ama kendime en uygun giyim tarzını nasıl bulabilirim? Cevap içinizde bir yerlerde bunu biliyorsunuz ama nasıl başlayabilirim diye soruyorsanız, cevapları bulabileceğiniz yazımız sizi bekliyor. 

Kendi Giyim Tarzınızı Bulmaya Nasıl Başlamalı?

Kendi tarzını yaratmak için modern stilleri takip etmek yeterli midir? Sanırım bu sorunun cevabı hayır olacak, kendi tarzını yaratmak için öncelikle kendi vücudunu iyi tanımalısın. Evet vücudunu tanımaktan anlayacağım şey ise, hangi kıyafetlerin size yakışacağından çok hangi giysileri nasıl kullanacağınıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda alışveriş yaparken de size yardımcı olacaktır, vitrinde görüp beğendiğiniz giysi satın alıp eve gittiğiniz de siz de aynı memnuniyeti bırakmayabilir. 

İkinci Adım 

Bir diğer ölçütümüz ise, hangi tarzlar olduğunu öğrenmek ile başlayacaktır, bu tarzlar içerisinden size en uygunu ve sizi en çok temsil edeni seçerek işe başlayabilirsiniz, ne de olsa artık vücudumuzu tanıyor ve beğendiğimiz tarza kıyafetleri nasıl kendimize en yakışan haline getireceğimizi biliyoruz. Beğendiğiniz tarza yakın giyinen sevdiğiniz ünlülerin nasıl kombinler oluşturduklarına bakarak da bir fikir elde edebilirsiniz. 

Sanatsal Zevklerinizi Tarzınıza Katın

Evet sanat sadece resim veya heykelden ibaret değildir, kendi tarzınızı yaratmak da bir sanattır ve eseriniz kendiniz olacaktır. Öncelikle hangi renklerden hoşlandığınızı ve bu renkler ile nasıl renkleri kombin yapacağınıza karar vererek renklendirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Nasıl kendi tarzımı bulabilirim sorusunun haritada sisleri açılmaya başladı sanırım. Renkler hem kişiliğinizi hem de dışarıya nasıl bir etki göstermek istediğinizi yansıtır, bunları kriterleri de düşünerek kolayca tarzınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. 

Aksesuar Nasıl Seçilmelidir?

Kıyafet tarzımızı kendi vücudumuza göre tasarlayarak bulduk ve renklendirdik, şimdi sırada bu eseri süslemek kaldı. Evet aksesuarlar belki de giyim tarzının en eğlenceli kısmı çünkü sınırımız yok. Çantalardan, yüzük, kolye ve çoraba kadar birçok çeşit aksesuar var, peki hangisi bizim için en uygunu. Örnek vermek gerekirse eğer gotik tarzını kendinize yakın buldunuz aksesuar olarak choker kolyeler sizin için tamamlayıcı aksesuarlar olacaktır. 

Yorumlar kapatıldı.