İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rahat Giyim Tarzına Ne Denir?

Hepimiz zaman zaman pijamalarımızla bütün günü geçirmekten keyif alırız, keşke günlük hayatımızın her anında pijamayla dolaşabilsek diyenler aramızda olabilir. Fakat pijamanın yanı sıra şıklık ve estetik kaygımızın da ağır bastığı zamanlar olabilir. Bir iş yemeğine pijama ile gitmek komik bir anı olabilir fakat çoğumuz bu anıyı da yaşamak istemeyebiliriz. Peki ya hem pijama rahatlığı ile şık giyinebileceğimiz tarzlar da olduğunu söylesem. Müthiş bir fikir değil mi? 

Rahat Giyim Tarzı Nedir?

Rahat giyim tarzı; kişinin giyim tercihinde vücut hatlarını belli edecek darlıktansa daha bol ve salaş giysileri tercih etmesi olarak düşünülebilir. Aslında giyim tarihinden itibaren kıyafet evrimi nasıl daha rahat hareket edebilirim sorgusu üzerine şekillenmiştir. Günümüzde de bu istek devam eder fakat aynı zamanda tabii ki şık da olmak isteriz. Birlikte bu giyim tarzının neler içerdiğine göz atalım. 

Rahat Giyim Tarzı Hangi Giyim Türlerini İçinde Barındırır?

Rahat giyim tarzı denilince ilk akla gelen tür, yani Bohem giyim tarzı karşımıza çıkıyor, bohem giyim tarzı 1960’larda göçmen çingeneler topluluğundan ilham alınarak oluşturulmuştur. Bu türün fanları genellikle bol, salaş giysileri tercih ederler, bol ve salaş giysiler içerisinde hem rahat ederler hem de harika gözükürler. 

Bir diğer rahat giyim tarzı ise, Casual giyim tarzıdır. Genellikle iş kadınlarının kullandığı bu tarz hem rahatlığı hem de şıklığı önemsemektedir. Bol katmanlar ile harmanlanmış bir kombinden daha rahat ve kolay ne olabilir ki! Hem kombin yapmak fazla zaman almazken hem de rahatlık ve şıklığı sağlamaktadır, aynı zamanda günlükte kullanabileceğiniz bir tarzdır. Bu tarza örnek verecek olursak; tulumlar, bol sade renkli pantolonlar, manşetli üstler ve bunlar ile kombin yapabileceğiniz birçok aksesuar. 

Rahat giyim tarzı sadece bu türler içinde sınırlı değil tabii ki, boyfriend giysiler ile de rahat bir tarza sahip olabilirsiniz ya da şu sıralar epeyce moda olan oversize giysiler de rahat giyim içerisine katılabilirler. Pijama yerine geçen oversize ve boyfriend kıyafetler artık baş tacımız. 

 

 

Yorumlar kapatıldı.