İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Spor Giyim Tarzına Ne Denir?

Spor giyim tarzı belki de giyim türleri arasında en çok beğenilenler ve tercih edilenler arasındadır. Rahatlık söz konusu olduğunda spor giyim vazgeçilmezdir. Sağlıklı olmak için spor yapanların, hobileri içinde spor etkinliklerini barındıran kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir giyim tarzıdır. Özellikle karantina dönemi ile sporun önemi hepimiz için daha çok anlaşılır olmuştur, bu nedenle artık günlük hayatımızda da daha çok hareket etme isteği, sporu hayatımıza dahil etmenin yolarını ararız. Peki nasıl hem sportif hem de şık görünebilirim kaygısı taşıyorsanız, sizi sayfanın aşağılarına alalım!

Spor Giyim Tarzında Tercih Edilen Kıyafetler Nelerdir?

Tabii ki, eşofman takımları! İlk hepimizin aklına gelen seçim budur sanırım, fakat spor giyim tarzı sadece eşofmanlar ile sınırlı değildir. Spor giyim tarzı, rahatlığı severken aynı zamanda şıklığı da içinde bulundurması ile göz kamaştırıcıdır.

Jogger tarzında pantolonlar, taytlar, basketbol ve tenis şortları spor giyim tarzında sıklıkla kullanabileceğimiz ve kolayca kombin yapabileceğimiz alt giyim ürünleridir. 

Üst giyim ürünlerinde ise vazgeçilmez elbette ki tişörtlerdir. Bunun yanında sporcu sutyenleri, oversize croplar, sweatshirtler da sıklıkla tercih edilir.   

Aksesuar olarak ne kullanabilir diye düşünüyorsanız, bin bir çeşit farklı tasarıma sahip çoraplar tarzınızı renklenir, bunun yanında kullanabileceğiniz spor kol saatleri de şıklığınızı tamamlar ve tabii ki buff kullanımı da spor giyim tarzının en tatlı aksesuardır desek yanlış olmaz sanırım. Buffı boyunluk, bileklik, bandana ve saç tokası gibi kullanılabilen çok çeşitli bir aksesuardır. Eğer dışarıda spor yapıyorsanız telefonunuzu ve cüzdanınızı yanınıza almak için bel çantaları veya küçük spor çantalar tercih edebilirsiniz. Kış için ise şişme mont ve yelekler ile rahat hissinize şıklık katabilirsiniz.

Spor Giyim Tarzının Özellikleri Nelerdir?

Spor giyim tarzının belirli özellikleri vardır, öncelikle bu tarzı kendinize uyumlu bir şekilde kullanabilmek için önce hangi spor dalları ile ilgilendiğinizi veya ilgilenmek istediğinizi kendinize sormalısınız. Daha sonrası ise kolay çünkü günümüzde birçok farklı marka spor giyim tarzında özel tasarımlar üretmektedir. Spor giyim tarzının güzel bir yanı ise, genellikle spor ürünler sağlığınızı da önemser ve dayanıklılıkları test edilmesi de müthiş bir avantajdır.tır. Pamuktan veya kumaş karışımından yapılmış ve daha sonra ilave sıcaklık için polar veya polyester karışımlı palto bulmak yaygındır.

Yorumlar kapatıldı.