İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beyaz Tenliler Ne Renk Elbise Giymeli?

Katy Perry, Emma Stone, Nicole Kidman, Taylor Swift. Bunlar, çoğundan daha açık tenli ünlülerden sadece birkaçı. Beyaz cilt ile iyi görünmek için yapmanız gereken ilk şey, bu kadar beyaz tene sahip olmanın bir şekilde bir kusur olduğu fikrinden kurtulmaktır. Beyaz ten; klasik, çarpıcı ve benzersiz görünmenizi sağlar. 

Nasıl daha iyi görüneceğinizi bilmek istiyorsanız, beyaz tenliler ne renk elbise giymeli? yazımızı okuyabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, zaten güzel görünümünüzden en iyi şekilde yararlanmak için doğru makyaj ve kıyafetleri seçmektir.

Beyaz tenliler, yanmadan nispeten kolay bronzlaşan cilde sahiptir. İyi haber şu ki, bir sürü seçenek vardır. Ancak yine de yapılması gereken birkaç husus bulunur. Tamamlayıcı giysi renkleri arayışınızdaki ilk adım, ne tür bir cilt tonuna sahip olduğunuzu belirlemektir. Beyaz tenliler ne renk elbise giymeli? Sorusuna; yeşiller, kahverengiler ve haki renk cevabını verebiliriz.

Bu arada, siyah, beyaz ve griler, onları nasıl kullandığınıza bakılmaksızın cildinizi tamamlayacaktır. Bu nedenle gardırobunuzda bu tonlardaki elbiseleri bir araya getirmek veya hatta tamamen tek renkli kıyafetler oluşturmak için tutmak akıllıca olacaktır.

Beyaz Tenliler İçin Uygun Olan Diğer Renkler Nelerdir?

Giyilecek renkleri ilgili başlıkta sıraladık. Ancak, tabii ki beyaz tenlilerin giyebileceği renk seçeneği bu kadarla sınırlı değil. Beyaz tenliler ne renk elbise giymeli? Yeşiller, kahverengiler ve haki gibi toprak tonlarından bahsettik. Bunun dışında beyaz bir t-shirt, bazı indigo renkler ile dengelendiğinde sizin için çok güzel görünüm verebilir. Bu biraz fazla sıkıcı geliyorsa, canlı yeşil veya mavi renkte bir ceket, en kusursuz kombininizin star parçası olabilir.

Aynı şekilde; turuncu, bordo ve sarının sonbahar tonları da aynı şekilde kullanıldığında benzer bir etkiye sahip olabilir. Bu renkleri birbiri ile karıştırarak kullandığınızda çok daha mükemmel bir görünüm ortaya çıkabilir.

Bacaklarınızın aşırı beyaz görünümünü gizlemek için külotlu çorap giyebilirsiniz. Bu, iyi görünümünüzü korurken bacaklarınızın tonunu düzeltmeye yardımcı olabilir. Doğal görünmeleri için açık renkli bir külotlu çorap tonu seçebilirsiniz.

Beyaz Tenlilerin Kaçınması Gereken Renkler Hangileridir?

Kaçınılması gereken renkler, beyaz tenlilerde rengi daha da soluklaştıran renklerdir. Bu da hasta görünümü vereceğinden, bu renklerden kaçınılması gerekir. Cilt tonunuza çok benzeyen renkleri detaylandırabilirsiniz. Yine pastel (biraz bronzlaşmadığınız sürece), nude tonlar çoğunlukla kaçınmanız gerekenler arasındadır. Bu renkler, sizin için çok soft ve soluk anlamına gelir. Doğal ışıltınızı ortaya çıkarmayı hedeflemek istiyorsanız, bu tür bastırılmış tonlardan uzak durmalısınız.

Bazı parlak renkler de uzak durulması gereken renklerden olabilir. Örneğin; kırmızı bir yüze eğilimliyseniz, canlı bir kırmızı seçmek sadece işleri daha da kötüleştirecektir. Söz konusu renkler, sizin cilt tonunuzu ve eğilimlerinizi tanımanız ile muhteşem olacaklar. Bunun dışında, elbiselere seçeceğiniz toprak tonları kemerler de görünümünüze mükemmel etkiler sunacaktır.

Yorumlar kapatıldı.