İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büstiyer Nasıl Kullanılır?

Moda sektörünün vazgeçilmez parçalarından biri de büstiyerlerdir. Birçok farklı tarzda kadının kullandığı bir kıyafettir ister gotik tarzda giyinin ister vintage büstiyer her zaman dolabınızın vazgeçilmezidir, tabii ki doğru kombin ve kullanım ile. Öncelikle vücudunuzu tanıarak kıyafet alışverişi yapmak önemlidir, hele ki Büstiyer gibi bir parça için ise doğru kullanım kombinin can damarıdır diyebiliriz. En basit örnek ile göğüs kısmı eğer fazla sıkan bir büstiyere sahipseniz hem sizi olduğunuzdan fazla kilolu gösterecek hem de vücudunuzun kesilmesine sebep olarak hoş bir görünüm elde etmenizin önüne büyük bir engel koyacaktır. Bu yüzden büstiyer nasıl kullanılır sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Büstiyer Nasıl Kullanılır?

Büstiyer, kadınların abiye, ceket, crop gibi kıyafetlerin içinde kullanılan göz alıcı, işlemeli, dantel kullanılarak yapılmış askılı veya askısız üst giyim ürünlerine denilir. Büstiyerin kullanımı çok yönlüdür, sütyen olarak da kullanabilirsiniz veya korse, hatta üst giyimin ana parçası olarak da kullanabilirsiniz, sizin tarzınız ve zevkinize kalmış. . Günümüzde ise dekolteli bir elbisenin altına push-up sütyen olarak veya dış giyim için kamisol olarak kullanılabilir. Eğer büstiyeri göstermek istemiyorsanız elbisenin altına jüpon tarzı iç çamaşırı olarak da kullanımı vardır. Büstiyer aynı zamanda ceket veya spor bir üst giysi altına kombin yaparak da kullanılması yaygındır, dekoltenin en şık halidir diyebiliriz.

Büstiyer Eskiden Nasıl Kullanılıyordu?

Büstiyer hayatımıza ilk olarak 1920’lerde korse kullanımda girmiştir, eski zamanlarda ince belli kadınlar ve kabarık etekler hepimizin aklına gelir. Geleneksel kullanımda iç çamaşırı olarak giyilen, kadınlar için sütyen benzeri form vermesine yarayan bir kıyafettir. Büstiyerin ilk amacı, bele kibarca şekil vermesi için kullanılmıştır diyebiliriz, beli yukarıya doğru yavaşça iterek göğüsleri dolgun göstermek en büyük amacı.   

 

 

Yorumlar kapatıldı.